Forum

Musisz się zalogować jeżeli chcesz umieszczać wpisy i zakładać tematy.

Nowy JPK_VAT

Kiedy trzeba po raz pierwszy przesłać nowy plik JPK_VAT? Czy już za lipiec?

Nie, wejście w życie przepisów o nowym pliku JPK_VAT zostało przesunięte na 1 października. W konsekwencji jeżeli data wejścia w życie tych przepisów nie zostanie po raz kolejny przesunięta, pierwszy nowy plik JPK_VAT trzeba będzie przesłać za październik 2020 r.

witam, czy gdzieś można znaleźć kompleksową informację (np. broszurę informacyjną) nt stosowania nowych kodów nowego JPK vat?

Na tę chwilę najwięcej informacji w zakresie kodów stosowanych w nowym pliku JPK_VAT można znaleźć w Broszurze informacyjnej dotyczącej nowego pliku JPK_VAT, która jest opublikowana na stronie: https://www.gov.pl/web/kas/struktury-jpk, a konkretnie tutaj: https://www.gov.pl/attachment/aa25bab7-1932-49b1-8b49-d84ffc90c665

dziękuję, chyba widziałem tę broszurę. Zwykłemu śmiertelnikowi niewiele wyjaśnia, bo to opis całej struktury. Szukam takiej praktycznej informacji o przypisywaniu kodów transakcjom w codziennych transakcjach zakupów i sprzedaży.

Cóż, trochę więcej informacji  (np. rozpisane powoływane pozycje z załączników) można znaleźć w opracowanym przeze mnie poradniku dotyczącym nowego pliku JPK_VAT, który można kupić np. tutaj: http://www.e-kiosk.pl/numer,334930,poradnik_gazety_prawnej Ale raczej nie tego Pan szuka.